Minule sem tady psal vo tom, jak sem ke skútrismu přišel. Tentokát bych se s váma chtěl podělit vo další radosti, který se dají na skútru zažít. Jak sem brzo zjistil, na skútr člověk potřebuje hafo dalších věcí. A na čínu eště víc. Netrvalo dloho abych usoudil, že sem buď chytil pondělní nebo páteční kus případně, že číňan udělal pár konstrukčních chyb. Takovejma drobnostma, jako že tachometr ukazuje podle hradby +- 20km/h bych se ani nezabejval, ale po dvěstě km už mi bylo tochu divný že béňo z  nádrže neubejvá. A ejhle, ubejvalo, jenom palivoměr mi to zapoměl říct. Malichernost. Prostě stačí tankovat každejch cca 200 kiláků, vyřešeno, cajk. Až pozdějc, dyž mi benál došel sem zjistil, že z nejpřesnějších neni ani počítadlo kilometrů.

No usoudil sem teda, že je mi potřeba novýho tachometru, prodejce sice slíbil tacho vyměnit v rámci záruky, ale velký iluze o jeho přesnosti sem už neměl. Projel sem čínský obchody, abych zjistil že žádnej z nabízenejch šmejdů mi na skútr nepasuje. Jedinej kterej sem našel a byl by použitelnej, byl digitální mototachometr SIGMA MC10. Podle parametrů by měl umět měřit až do 300 km/h, to mi přišlo trošičku jako zbytečný, no ale jinej nebyl tak jsem ho zakoupil a namontoval. Heureka, byl přesnej jako švýcarský hodinky, konečně cajk a spokojenost.

Během doby, sem zjistil že dalšímu tuningu se stejně nevyhnu. Čína do domu, radost pro všechny prodejce náhradních dílů! Namátkou různý hadičky, šroubky, úchytky, lepidla na křehký plasty atd, atd. No zase sem se nenudil vo víkendech. Ale abych jenom nehanil, celkem sem s čínou najel asi 5 000 km a vlastně na začátek docela dobrý.

Další věc, kterou sem zjistil poměrně brzo bylo to, že lyžařský rukavice a zimní bunda nejsou to úplně pravý vořechový. Jel sem teda do motoobchodu koupit nový rukavice. Přeci jen bylo mi trochu blbý jezdit v začínajícím létě v lyžařskejch rukavicích. Do voka mi padly krásná červený, ve slevě. Paní povidala že v těch mi zima určitě nebude, že v nich jezdí taky. No musel sem je mít. Jak sem zjistil až pozdějc, zima v nich byla, pani trochu kecala, asi se jim tam válely už dlouho. No na podzim sem se teda rozhod pořídit něco teplejšího. Dál taky naásledovala bunda, ledviňák, kalhoty, kukla atd. No, jak sem už psal, skútrista přeci potřebuje hafo věcí :-D.

http://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2017/03/blur-2179098-1024x683.jpghttp://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2017/03/blur-2179098-150x150.jpgTomáš LongauerSkútristův blogMinule sem tady psal vo tom, jak sem ke skútrismu přišel. Tentokát bych se s váma chtěl podělit vo další radosti, který se dají na skútru zažít. Jak sem brzo zjistil, na skútr člověk potřebuje hafo dalších věcí. A na čínu eště víc. Netrvalo dloho abych usoudil, že sem...Společenství motorkářů s variátory