Už je teplo a s teplem je zpět i Skútrista z Plzeňska. No teda neni jenom teplo, vobčas je taky vlhko, dost vlhko, teda vlastně chčije jako kráva. To mě vadí, špatně se v tom jezdí. Jako tudle ve čtvrtek. Pravidelná vyjížďka naplánovaná, trasa krásná, hospoda na konci eště hezčí. Jenomže celej del leje jako z konve. Protržený konve. Vodpoledne to chvíli vypadalo nadějně, ale po pátý ouha. Zase leje. Vopatrně sem se zeptal vostatních skútristů na WhatsApp kdo teda jako pojede. Vozval se jenom Jindra, že už je na místě strazu a že prej je to O.K. V Plzni už prej nechčije, už prej jenom prší.

To mi dodalo vodvahy. Vlastně sem nad tim uvažoval jestli je dobrej nápad jet v takovym dešti. No říkam si: mám nepromok, mám textilní nepromokavý motohadry, mam nepromokavý rukavice,  mam funkční spodní prádlo, nepromokavý boty, vodotěsnou navigaci, voděodolný telefon, novou helmu s pinlockem co nejde zamlžit, plexi jako kráva a spoustu dalších machrovin do deště na skútr. Jednou to můžu všechno vostestovat a zůstanu doma? Tak to teda né! Taky Sršeň říkal že jezdit v dešti je děsná prča. Jedu, nelze jinak. Všechno sem to na sebe naházel a jedu. No zase taková prdel to neni, v zatáčkách sem posranej až za ušima, ale nakonec se mi to docela líbí. Je to vlastně docela dobrej ténink na to až mě tem déšť překvapí někde po cestě.

Na místě srazu se sejdeme jenom dva pitomci. Já a Jindřich. No co, pokecáme dáme kafe a jedem domů. Ale zkušenost k nezaplacení, příště zase pojedu v dešti, zvlášť když se na to můžu v klidu a pohodě připravit. Je to dobrej trénink. A taky už vím, že všechny ty machroviny do deště docela fungujou, dojel sem skoro suchej. Koneckonců za hezkýho počasí to umí každej! 🙂

Tom


Píšu Plzenštinou, krásným to jazykem západní části naší krásný země. Případný pražský Pepiky nebo jiný knedliky odkazuju na Česko-plzeňský slovník alias příručku pro pražáka, dyby náhodou něčemu nerozuměli.

http://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2018/05/20180524_175430_HDR-01-1024x1024.jpeghttp://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2018/05/20180524_175430_HDR-01-150x150.jpegTomáš LongauerSkútristův blogdéšť,vyjížďkaUž je teplo a s teplem je zpět i Skútrista z Plzeňska. No teda neni jenom teplo, vobčas je taky vlhko, dost vlhko, teda vlastně chčije jako kráva. To mě vadí, špatně se v tom jezdí. Jako tudle ve čtvrtek. Pravidelná vyjížďka naplánovaná, trasa krásná, hospoda na konci eště...Společenství motorkářů s variátory