Mám dneska narozeniny. Dostal jsem spoustu dárků, hodně lidí mi popřálo ale dostal sem taky jeden dárek k narozeninám, kterej sem vůbec nečekal. Jel sem deska služebně do Kraslic. Počasí pěkný, pátek po poledni, tak proč si to neudělat hezký, jel sem teda na skúru. Cesta tam nic moc. Samý auta, žádná velká zábava. Na místě jsem udělal co bylo třeba a hurá zpátky.

Kouknu se do navigace kudy by se dalo jet zpátky. Objevil jsem funkci Advanced Routing a voilà navigace ukazuje cca 115km domů. Sednul jsem na skútr a jedu. Ale vůbec nevim kam. Čekal jsem, že mě to potáhne zpátky na Karlovy Vary, ale ne brzy odbočuju na Sokolov a navigace mě vede po vedlejších silnicích. Ale tentokrát se trefila na 100%. Zatáčka střídá zatáčku, silnice celkem prima, užívám si to.

Brzo jsem v Sokolově a čekám, že cesta povede dále na Loket a Bečov. Ale zase jinak. Ta pani v navigaci zvolila cestu druhou stranou a do Krásna jedu směrem na důl Jeroným, kde sme byli už na naší narozeninový vyjížďce. Nádhera, cesta do mírnýho kopce a zatáčka za zatáčkou. Sem v rauši! Nakonec ještě kopec dolů z Krásna do Bečova a potom z Bečova nahoru a dál už po hlavní domů.

Skoro sem přesvědčenej, že  mi to ta navigace udělala schválně. Ale docela mě potěšila, obyčejně na ní sice nadávám, ale tentokrát se jí to povedlo. Dala mi malej dárek k narozeninám v podobě skoro dokonale zábavný trasy. Fakt mi to udělalo radost!

Cestou mě napadlo, že mám vlastně současnej skútr skoro přesně rok. Přesně rok a týden. Tak sem trochu rekapituloval. Protože používám skvělou aplikaci Spritmonitor, byla to hračka. Najel sem celkem 10 553km. Vstřikovačem mého Piaggia proteklo celkem 461,5l převážně 100 oktanového benzinu za cca 15 540 Kč. Průměrná dlouhodobá spotřeba je tedy 4,37l/100km.

Další investice do skútru činí celkem 18 620Kč. Za touto částkou se skrývá běžná údržba, náhradní díly, provozní náplně, pojištění a doplňky. Z toho doplňky (tedy věci „zbytné“ jako nové plexi, vyhřívané rukojeti atd) činí cca částku 8 000Kč. Docela zajímavá statistika co říkáte? Vychází to, že každý ujetý kilometr stojí cca 3,20 Kč. To je dost, ale na druhou stranu nekupte to, když je to tak zábavný, ne?

Statistika nákladů na spritmonitor.de

Dnešní trasa, kdyby jste si to chtěl někdo zopakovat: http://www.bikerseason.com/routes/59975e31299b0

Tomáš

http://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2017/08/frog-2101607_1920-1024x498.jpghttp://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2017/08/frog-2101607_1920-150x150.jpgTomáš LongauerSkútristův blogMám dneska narozeniny. Dostal jsem spoustu dárků, hodně lidí mi popřálo ale dostal sem taky jeden dárek k narozeninám, kterej sem vůbec nečekal. Jel sem deska služebně do Kraslic. Počasí pěkný, pátek po poledni, tak proč si to neudělat hezký, jel sem teda na skúru. Cesta tam nic moc....Společenství motorkářů s variátory