Tak a je to za náma. Copatotuje – Druhé výročí! Skútristi z Plzeňska, muj mateřskej klub slavil druhý výročí existence a pořádání pravidelných vyjížďěk. To sem si nemoh nechat ujít. Abych nezmeškal, jel sem na víkendovou akci už v pátek. No některý kusy sice byly v kempu už vod středy, ale měl sem strach, že řízená konzumace alkoholu a nevázaný zábavy by si na mě mohla vybrat svou daň. Rozhod sem se to pro vás obětavě sepsat. Snad mi nic neuniklo, malá vokýnka sou možná, přeci jen už nejsem z nejmladších a tolik nevydržim. Schází mi trénink.

Pátek – den první

Měl sem vod rána v práci docela honičku, tak sem vůbec nevěděl jesli stihnu jet s vostatníma. Zblbnul jsem asi pět lidí, jestli vodvedou účasníky ze srazu u Mol do kempu. Nakonec sem to ale ňák zavonačil a patnáct minut před vodjezdem píšu vostatním aby na mě patnáct minut počkali. Stíhal sem to akorát. Na pumpě na mě čekali další tři kusy (no, popravdě čekal sem víc). Proběhla rychlá debata vo tom kudy se pojede. Nejkratší trasa mi přišla nudná, navhuju teda že znam nábližku přes Stříbro.

Vostatním se to moc nezdálo, ale nakonec sem je ukecal. Cesta ubíhala krásně, počasí super a jak se ukázalo navigace je po poslední aktualizaci SW poněkud svéhlavá, takže sem nevodbočil kde sem měl. To neva, aspoň se projedeme táhlo mi hlavou. Do doby něž Montgomerymu odešla pojistka zapalování. No popravdě něco naznačoval den předem, ale tvrdil, že je to cajk, že to vopravil. Trochu asi kecal.

První zastávka teda nastala asi po 40km, někde vokolo Nový Hospody u Tachova. Krásný místo. Montgomery byl připraven, dostatek pojistek měl pod sedlem, takže po shození kompletní bagáže a vykrámování celýho skútru tam vrazil novou pojistku a jelo se dál. Když sem vostatní během servisní přestávky jemně upozornil, že teď to máme do kempu už kousek, asi tak jako kdyby sme vyjeli z Plzně po přímé trase, byli vopravdu nadšený.

Myslim, že měli radost, fakt! Tu radost nám trochu zakalil zase Montgomery, když mu ta samá pojistka rupla zhruba po dalšim kilometru. Eště štěstí, že aby ty pojistky neztratil dal je zpátky pod všechnu bagáž na skůtru. Dyť všechno sundat trvá slabejch deset minut ne? Takže po slabé půlhodince zase pokračujeme. Tentokrát asi dalších deset km do Planý.

Při výjezdu z Planý v mírným kopci u kapličky zase pojistka v háji. Ale zase pěkný místo, to se Montgomerymu musí nechat! Takže zase vykládka kompletní bagáže a rozborka a sborka pojistkové skříňky. Pro jistotu jsme Montgomerymu poradili, jestli by nebylo lepší tentokrát uklidit pojistky do kapsy, jako že by to bylo rychlejší a pohodlnější. Po čtvrthodince přesvědčování povolil a má je v kapse.

Zhruba další kilometr a další pojistka. výměna, bojová porada, další dva km do vesnice Michalovy Hory. Tady už to začíná bejt vážný, pomalu docházejí pojistky. Stojíme v prudkým kopci a debatujeme o závadě. Tomáš má kliku, jedou s nim další tři vodborníci na slovo vzatý. Nakonec Jindra jede zpátky do vesnice, kde někoho ukecá aby Montgomeryho vzal do kempu na vozejku.

Ponecháváme ho napospas u hospody a vyrážíme do kempu. Naštěstí už žádná další pojistka, cesta celkem v klidu. Jen Jidřicha sem trochu neprozřeteně upozornil, že má měkčí zadní kolo a vot teďka zarputile vodmítá jet víc jak 40 km/h. Poseta!

Po příjezdu do kempu se ubytujeme, a vyrážíme do víru a noční zábavy v kempu. Po cca hodině doráží i Tomáš na vozejku a my se chystáme všechno probrat u kořalky a piva. No probírali sme asi do jedný ráno. Ale jak se říká, ráno moudřejší večera, takže opravu necháme taky na ráno.

pokračování příště . . .

http://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2017/07/19893592_2004172729608102_1838739184_o.jpghttp://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2017/07/19893592_2004172729608102_1838739184_o-150x150.jpgTomáš LongauerAkceReportáže z akcíSkútristův blogTak a je to za náma. Copatotuje - Druhé výročí! Skútristi z Plzeňska, muj mateřskej klub slavil druhý výročí existence a pořádání pravidelných vyjížďěk. To sem si nemoh nechat ujít. Abych nezmeškal, jel sem na víkendovou akci už v pátek. No některý kusy sice byly v kempu už vod...Společenství motorkářů s variátory