Tak sem se byl zase projet. Zase trochu jako magor. Jiný lidi v sobotu večír kolem desátý slušně kalí v hospodě, nebo poslušně vejraj doma na bednu s manželkou. Já ne, v sobotu byl hic, tak se mi přes den nikam nechtělo. Večer to polevilo a tak hned jak sme zahnali divou dětskou zvěř do postele, voblík sem se a mazal sem trochu tahat za plyn. Paráda. Teplota akorát, že člověk snes na sobě bundu a rifle, silnice prázdný (no, kdo by taky kromě takovýho vola jako sem já jezdil). Normálně sem romanticky čuměl na západ slunce (jenom do doby než přišla zatáčka, pak sem čuměl jestli nemam proužek na textilu). Ale jinak super, jenom nevim jak dostanu ty hnusný hmyzáky z toho novýho plexíku. Já blbec sem si koupil velkej, aby nefoukalo. No, jako bonus pobere taky vo dost víc much a jinech hnusnejch fleků. Asi budu muset votestovat ňákej novej přípravek na hmyz.

Vod minulýho tejdne, taky budu dávat větší pozor na jízdu s vodevřenou helmou. Chytil jsem ve stodvaceti ránu (asi medák nebo jiný hovado) do helmy. Pecka, že mi to málem zlomilo vaz. Mít vodevřenou helmu dostal sem to rovou mezi paroží a řek bych že by to byl čistej průstřel. Takle sem se jenom málem poblil jak se to rozmázlo a chvíli sem toho moc neviděl, než sem zastavil a vypucoval sem hledí.

Jinak sem se byl taky před nedávnem kouknout s vostaníma podobně postiženejma pacošema na Valašsku. Krásná akce, za víkend najeto celkem skoro 1200km, absolutní rauš. Mam radost, že podobně postiženejch je nás hodně. Vono to celkem člověka docela potěší, dyž vidí že v tom neni sám. Počasí se povedlo, kapely hrály jako vo život. Příště pojedu zas. Akorát sem zvědavej, co se ám zase přihodí. Loni nedojeli dva skútry který jely s náma (vyteklý tlumiče u Malagutti a motor v pr…. u Gilery) letos taky dva (máznutej motor na klice, a vysypaný ložisko na předím kole) to je taky pech. Rád bych taky stihl další akce a srazy, když nebudou tak blbě jako letošní skútršňůra od 9:00 ráno. To je fakt asi jenom pro Pražáky. No dobře, Praha je sice na předměstí Plzně, ale budeme si v tom muset udělat ňákej pořádek.


Píšu Plzenštinou, krásným to jazykem západní části naší krásný země. Případný pražský Pepiky nebo jiný knedliky odkazuju na Česko-plzeňský slovník alias příručku pro pražáka, dyby náhodou něčemu nerozuměli.

http://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2017/06/19496029_1977967515561957_1850151216_o.jpghttp://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2017/06/19496029_1977967515561957_1850151216_o-150x150.jpgTomáš LongauerSkútristův blogTak sem se byl zase projet. Zase trochu jako magor. Jiný lidi v sobotu večír kolem desátý slušně kalí v hospodě, nebo poslušně vejraj doma na bednu s manželkou. Já ne, v sobotu byl hic, tak se mi přes den nikam nechtělo. Večer to polevilo a tak hned jak...Společenství motorkářů s variátory