Jak sem slíbil, musim se eště jednou vrátit k našemu slavnýmu výročí. Ještě sem vám nevykecal jak to bylo druhej den. Hlavním dnem výročí totiž byla sobota. V sobotu totiž byla ta slavná vyjížďka a večet nám zahrála kapela Poseidon.

Sotva sem vodevřel voči znavený alkoholem a brainstormingem nad Montgomeryho závadou na skútru bylo mi jasný, že dneska to bude velký. Kouknu na mobil a vidim, že další skupina, která měla dneska dorazit z Plzně už se houfuje na seřadišti u pumpy. Hybaj z postele udělat z toho vagabunda zase slušnýho skútristu a šup na snídani. Už během snídaně sme se střídali v návrzích, kdo konečně rozebere Montgomerymu ten rozbitej skútr. Mechaniků byla na výběr spousta. Tomáš chvíli měnil barvy, dle toho kdo se zrovna nabízel, chvíli blednul u nezkušených nováčků, chvíli radostně červenal když se přihlásil někdo zkušenější.

Nakonec, protože na cestě byl i Had a hrozilo reálný nebezpečí že to bude chtít opravovat se do toho radši rychle pustil s Alešem. Práce jim šla vod ruky a za chvíli byl skútr bez plastů, a taky bez chuti nastartovat. No, šli sme jim poradit. Závadu sme zdárně odhalili a s tím že je to rozbitý, tudíž už Tomáš ví co stím má dělat, tedy opravit jsme se šli připravovat na vyjížďku. Montgomery nebyl tak rychlej jak sme předpokládali, tak sme ho tam sprostě nechali.

Před klášterem v Teplé se nás sešlo celkem asi dvacet. Krása! Rychle sme to vodstartovali a mazali sme do Bečova, kde měla být první zastávka. Naneštěstí sem se na startu storchu zdržel, protože sem ještě navigoval doprovodný vozidlo a kolona mi ujela. A protože moje bezvadně fungující navigace mě vedla jak jinak než do pr…. tak sem do Bečova dojel jinudy. A to sem se takl těšil na silnici mezi Mnichovem a Bečovem, která je plná krásnech zatáček. Ale zase sem byl na v Bečově na pumpě první. Vostatní, když dojeli se sice trochu divili, kde sem se tam vzal, ale snažil sem se jim vysvětlit,  že sem zatáčky brousil kolenem, proto mě nedohnali.

Z Bečova nás na další cestu zase vyrazilo vo jednoho nebožáka míň, cestou na svojí číně rozrth řemen. Asi to moc hnal. Vyrazili sme serpentýnama do Krásna a dál do Lokte, kde sme měli naplánovanej oběd a rozchod. Po příjezdu na náměstí, sme museli nejdřív vyhnat ňáký germány na Ducati a jinech machrstrojích, aby sme měli kde zaparkovat. No přece se tam nebudou roztahovat ne? Doma už tam holt nejsou. Rozchod, oběd, prohlídka zámku a náměstí, vyčurat a jedeme dál.

Zpáteční cestu sem měl naplánovanou přes Sokolov. Trochu sem naší kolonu povodil po Lokti, abych věděl jestli se umí taky na skútrech votáčet v nepřehledný zatáčce. Ta navigace, mě fakt začíná docela bavit. Není s ní nuda. Nudíte se? Kupte si Garmin Zumo a vaše cesta dostane zcela jiný směr! (to bych měl prodat Garminu jako slogan!). Naštěstí se potom navigace chytla a za chvíli už sme jeli v klidu. Cestou sem uviděl zajímavou novostavbu v polích, tak sem tam všecky skútry zahnal.

Ukázalo se, že je to bývalý cínový důl Jeroným. Skupiny na prohlídku brali sice jen po deseti, ale když sme na pokladní trochu zatlačili vzali nás i čtrnáct. Vyfasovali sme nový helmy, svítilny s baterkama a šli sme na prohlídku. Had už cestou začal študovat, jestli by se mu ta ledková lampa nehodila na jeho NRG důvěrně přezdívaný Světluška. Vysvětlili sme mu, že ta lampy mají určitě spočítaný a von viditelně posmutněl. Ale jinak prohlídka i důl super. Ne nadarmo se říká, že nepláovaný akce sou nejlepší.

Po prohlídce dolu sme pokračovali do kempu, kam sme dorazili bez nehody. Do kempu mezitím už dorazila kapela, která si zatím připravovala inštrumenty. Protože sme byli po cestě vypahlí, začali jsme s konzumací vo něco dřív než v pátek. Byl do dobrej nápad, na celkový atmosféře ze to pozitivně projevilo. Takže už někdy před desátou měl někdo výbornej nápad, že u kolny vzadu stojí dvoje sáňky a že by sme se jako mohli projet.

Už nevím kdo ty sáňky přines. Protože letošní červenec je překvapivě na sníh chudej, nejelo nám to. Čenda iniciativně skočil pro Typhoona a zapřáhl ho za sáně. Protože sem na sáních seděl já (vůbec nevím, co mě to napadlo, já zodpovědný otec rodiny), začal se chudák žlutá sršeň savět na zadní. Čenda je ale zkušený jezdec, zalehl na řidítka a vydali sme se na okružní cestu po kempu. Kapelník se sice tvářil trochu vyjeveně, když sme projeli pod pódiem, ale z rytmu nevypadnul. Profík!

Po týdle kulturní vložce, sme se zase trochu občerstvili, hlavně medovým Jackem Danielsem, Calvadosem, Jagermeisterem atp. V létě opravdu dobře a rychle osvěží. Někdo neprozřetelně přinesl černou izolačku, tak sem iniciatině zalepil pár krabiček cigaret a zapalovačů. To byste nevěřili jaká je to švanda. Hlavně kuřáky to zabaví na dlouhý minuty, a vzduch viditelně ozdraví. Sice sem se jim snažil vysvětlit, že to vypadalo na déšť, a já sem nechtěl aby jim to zmoklo. Voni byli eště naštvaný. Nechápu.

S blížící se půlnocí, někdo vymyslel další báječnou soutěž. Uvázali sme si na prdele nafouknutý balónky a začali si je mezi sebou pohyby ne nepřipomnajícími kopulaci praskat. Zábava veliká, imístní projevovali zájem praskat s našimi skútristkami. Tak to pozor! To by nešlo. Kopulovali jsme je do prasknutí sami.  Další zábava se už nedá moc publikovat. Někteří se ještě snažili o tanec pod pódiem, ale kapela asi byla mimo rytmus nebo co. No ale užili sme si to.

V neděli už se nic dalšího moc nedělo. Všichni se začali pomalu pod průhlednými záminkami jako že doma pláčou děti nebo lamentuje manželka vytrácet. Musim říct, že naše oslavy mají vrzůstající úroveň. Loňská půlnoční projížďka na dětských odrážedlech se vůbec s letoční jízdou na saních a balónkovou sutěží nedá srovnávat. No, kdyby ste se za rok první víkend v červenci po svátcích nudili, přijeďte pobejt, budete vítáni.

 


 


Píšu Plzenštinou, krásným to jazykem západní části naší krásný země. Případný pražský Pepiky nebo jiný knedliky odkazuju na Česko-plzeňský slovník alias příručku pro pražáka, dyby náhodou něčemu nerozuměli.

http://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/ngg_featured/Den-2-014--1024x576.jpghttp://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/ngg_featured/Den-2-014--150x150.jpgTomáš LongauerAkceReportáže z akcíSkútristův blogdruhé výročí,kapela,loket,poseidon,skútristi,vyjížďka,zábavaJak sem slíbil, musim se eště jednou vrátit k našemu slavnýmu výročí. Ještě sem vám nevykecal jak to bylo druhej den. Hlavním dnem výročí totiž byla sobota. V sobotu totiž byla ta slavná vyjížďka a večet nám zahrála kapela Poseidon. Sotva sem vodevřel voči znavený alkoholem a brainstormingem nad Montgomeryho...Společenství motorkářů s variátory