Z nedostatku jiný zábavy jsem se rozhodl, že budu psát Skútristův blog. Takovej občasnej výlev pocitů a myšlenek o skútrech a skútrismu obecně. A protože sem z Plzně a né ze z Plzně, jak často blbí pražácí rádi řikaj, budu ho psát jak mi zobák narost, Plzenštinou, krásným to jazykem západní části naší krásný země. Případný pražský Pepiky nebo jiný knedliky odkazuju na Česko-plzeňský slovník alias příručku pro pražáka, dyby náhodou něčemu nerozuměli.

Sou tomu už víc jak tři roky, co ve mě začala hlodat myšlenka na skútr. S novym zákonem a možností řídit stopětadvacítku jenom s „béčkem“ sem začal cítit potřebu patřit mezi ty tvrdý chlapy – motorkáře. No jo, ale jak na to? Prohledal jsem stohy webů, pročet stovky recenzí a nakonec sebral vodvahu a zakoupil čínský stroj Yuki s vírou, že pro začátečníka to stačí. V ten památnej den, sem natěšenej jako dítě na lízátko naklusal do Klatov, kde ty čínský zázraky prodávali. Vysolil sem na dřevo pětadvacet tisícovek, koupil helmu a plnej smíšenech pocitů a s nulovou zkušeností jízdy na motorce sed na skútr. Trochu po cetě do Klatov před koupí překvapil zkušenější kolega, kterej mě tam vez. Máš rukavice? A brejle? No trochu jsem asi zapoměl, rozpačitě sem odpověděl. Naštěstí byl kolega na to připravenej a pučil mi zánovní lyžařský rukavice a sluneční brejle hodný slepce. Co na tom, že bylo pod mrakem a v tmavejch brejlích mi svět připadal temnej. Na takový drobnosti sere pes, natož ostřílenej vlk jedný stopy jako já.

S novou čínou a pevnym odhodlánim sem se vydal k domovu. Poctivě sem dodržoval dle rady prodejce 50km/hod pro záběh. Zima byla jako v ruskym filmu (tušim to bylo koncem dubna), předjížděly mě i traktory ale já jel! Zatáčky sem se eště nevodvážil klopit, byly to první kiláky na motorce. Domů sem dojel asi za dvě hodiny zmrzlej jako sobolí hovno. Radost z novýho stroje mi trochu zkalila manželka vřelym uvítánim řka: Jesli se na tom zabiješ, tak tě dobiju! No, ale skútrista musí bejt tvrdej chlap, vydržel sem!

http://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2016/02/SK2-1024x929.jpghttp://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2016/02/SK2-150x150.jpgTomáš LongauerSkútristův blogZ nedostatku jiný zábavy jsem se rozhodl, že budu psát Skútristův blog. Takovej občasnej výlev pocitů a myšlenek o skútrech a skútrismu obecně. A protože sem z Plzně a né ze z Plzně, jak často blbí pražácí rádi řikaj, budu ho psát jak mi zobák narost, Plzenštinou, krásným to...Společenství motorkářů s variátory