Zhruba před několika měsíci jsme dostali pozvánku na letošní ročník Indians Czech tour 2018. Rádi jsme přijali a 11. srpna ráno jsme stáli na startu dalšího ročníku. Sraz byl již tradičně v plzeňském dealerství Harley Davidson, kde bylo pro účastníky připraveno předání propozic a malé občerstvení. Krátce po našem příjezdu byly akce zahájena a rozdána první nápověda pro další stanoviště. Vyluštit osmisměrku pro nás bylo hračkou a za chíli již vyrážíme na cestu.

První zastávkou na naší trase tohoto orientačního závodu byla obec Chudenice nedaleko Klatov. Cestou jsme sice maličko bloudili, díky uzavírce silnice, ale to bylo spíše příjemné zpeztření cesty. Na stanoviště jsme dorazili někde okolo půlky startovního pole. Hurá pro první nálepku a další nápovědu. Tentokrát jsme si museli zopáknout morseovu abecedu. Naštěsí jsme v telefonech měli přítele Google, tak jsme to zvládli a hurá do Nýrska.

Cestou do Nýrska jsme dotankovali stroje a rychle jsme nalezli další místo. Opět samolepka a další nápověda pro trasu. Málem jsme zavařili naše mozkové závity, byl to trochu chyták. Ale na nás si nepřijdou. Dalším statovištěm je Motomuzeum v Železné Rudě. Počasí bylo ideální jako na objednávku a vybrané trasy byly skvěle naplánovány s ohledem na jízdu na motorce.

Asi za půl hodiny jsme byli na místě. Trochu jsme opět hledali Motomuzeum, ale povedo se. Nakoukli jsme i dovnitř, expozice je prima. Co bylo ale důležitější, dostali jsme další hádanku pro nalezení dalšího stanoviště. Tentokrát nás trasa zavedla do Sušice.

V Sušici na náměstí tentokrát nebyl problém nalézt kontrolní stanoviště v kavárně. Další hádanka, tentokrát jsme k luštění objednali kávu a zákusek. Šlo nám to dost lépe. Občertvení a spokojení jsme se vydali na cestu tentokráte do Katovic. Nekdo sice namítal že do Polska je to daleko, naštěstí se ukázalo, že Katovice v Jihočeském kraji jsou asi 30km.

V Katovicích jsme pro jistotu poobědvali, abychom měli sílu na další cestu. Dalším kontrolním bodem byly Hoštice, světoznámá to obec. Vybaveni radou, abychom dali pozor na mrtvého kostelníka a velkého čerbého psa jsme se s mírnou obavou vydali na cestu. Našetěstí, cesta byla pohodová a za chvíli jsme byli na místě, kde jsme dostali poslední instrukce k cestě do cíle. Po prohlídce místní návsi a pamětihodností jsme se vydali do Rohanova, kde byl cíl cesty.

V Rohanově jsme se občerstvili, pojedli a pokcali s dalšími účastníky. Bylo zde připraveno ubytování pro účastníky, kteří zůstali i na večerní zábavu. Celkový nájezd byl do cíle cca 200km. Svělý zážitek, perfektně vybrané trasy s ohledem na motorky. Vše bylo ze strany Indians Czech perfektně připraveno a naplánováno. Příští rok už máme poznačeno v kaledáři akcí!

 

 

 

http://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2018/08/ICT2018-001-1024x576.jpghttp://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2018/08/ICT2018-001-150x150.jpgTomáš LongauerAkceReportáže z akcíZhruba před několika měsíci jsme dostali pozvánku na letošní ročník Indians Czech tour 2018. Rádi jsme přijali a 11. srpna ráno jsme stáli na startu dalšího ročníku. Sraz byl již tradičně v plzeňském dealerství Harley Davidson, kde bylo pro účastníky připraveno předání propozic a malé občerstvení. Krátce po našem...Společenství motorkářů s variátory