Tak sem tak dneska trochu přemejšlel. Jestli nejsem trochu magor. Nevim jak vám, ale mě se dost často stává, že cesta do práce nebo z práce se protáhne i na několikanásobek bězný dýlky. Jakmile jedu někam na skútru, jsem ochotnej stávat třeba vo hodinu dřív, jenom abych se projel. Já, kterej ranní stávání nenávidí víc než kdokoli jinej. No, nejsem magor? Třeba včera, jel sem do Dýšiný z Plzně. To je směrem na Prahu. No, ale na zpáteční cestě sem se probral ve Stříbře! To je směrem na Rozvadov, do Německa! Nedá se úplně říct, že by to bylo na cestě mezi Plzní a Dýšinou. Ta trasa má podle mapy cca 12 kiláků, to je celkem 24 km dohromady tam i zpátky. Já sem najel asi 120km! Jediný co vim, že hubu sem měl do rohlíku a tlemil sem se jako germán na pečený koleno.

To samý se mi stává i po cestě z práce. Taky celkem asi 15km domů. Běžně měří cesta na skútru domů i 60km. Pro rohlíky do krámu, kterej je je dvě ulice vod baráku tak asi 30km. Nevim co se se mnou děje, když sednu na mašinu. Zřejmě trpím výpadky paměti a vědomí. Je to normální? Nebo mam na skútru ňáký zařízení jako upír z Feratu? Něco co mě posunuje mimo realitu a čas, ale zase je to jako stříknout si antidepresiva přímo pod kůži do žíly! Vždycky se vracim s rohlíkem na hubě, a vypadam trochu jako trotl.

Ani počasí v tom nehraje žádnou roli. Venku je třeba zima, že by nastyd i lední medvěd, ale na skútr je to akorát. Všichni si vo mě myslí, že nejsem duševně v pořádku, jít se projet třeba v lednu při dvou stupních. No co, tak si prostě pustim naplno vyhřejvání heftů a vobleču dva svetry no. Já, kterej miluje teplo a doma topim na 23°C. No, na skútru přeci zima neni ne? Namlouvam si, že mam přece velkej plexík, rozměrnou kapotáž a proto nefouká.

Fakt nevim, co se to se mnou děje, a s věkem se to vůbec nezlepšuje. Člověk by řek, že čim starší, tim moudřejší. Asi to vo skútristech neplatí. Protože, když už sem v lednu na projížďce, motorkáře moc nepotkávam, zato podobně postižený pacoše skútristy jo. No a vo tom to asi je!


P.S. Protože sem z Plzně a né ze z Plzně, jak často blbí pražácí rádi řikaj,píšu jak mi zobák narost, Plzenštinou, krásným to jazykem západní části naší krásný země. Případný pražský Pepiky nebo jiný knedliky odkazuju na Česko-plzeňský slovník alias příručku pro pražáka, dyby náhodou něčemu nerozuměli.

http://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2017/04/pexels-photo-167681-1024x683.jpeghttp://www.skutristi.cz/wp-content/uploads/2017/04/pexels-photo-167681-150x150.jpegTomáš LongauerSkútristův blogTak sem tak dneska trochu přemejšlel. Jestli nejsem trochu magor. Nevim jak vám, ale mě se dost často stává, že cesta do práce nebo z práce se protáhne i na několikanásobek bězný dýlky. Jakmile jedu někam na skútru, jsem ochotnej stávat třeba vo hodinu dřív, jenom abych se projel....Společenství motorkářů s variátory